A MAGYAR VIZSLA: A vizsla sokoldalúan használható vadászkutya. Mezőn, erdőben és vízben egyaránt használhatónak kell lennie, az alábbi jellemző tulajdonságokkal rendelkezik. Kiváló szaglás, határozott vadmegállás, kitűnő apportkészség, az úszónyom célratörő, a víz szeretetével párosuló követése. A nehéz terepet és a szélsőséges időjárási viszonyokat egyaránt jól tűri. Problémamentes természete és alkalmazkodóképessége miatt lakásban is könnyen tartható. Középnagy, elegáns, nemes megjelenésű, zsemlesárga, rövidszőrű vadászkutya. Inkább könnyed felépítésű (csontozat), száraz, szikár izomzatú, a szépség és erő harmóniáját tükrözi. <<TÖBB?
100% hogy kikerülsz :) Csetbe jelizz, korlátlan hely.
Csetelj
YES: Véleményt írni. YES: Cserét kérni. YES: Megírni h új dizi van a lapodon.(Csak cseréknek!)
NO: Hirdetni! NO:Trágárkodni!
My site
Mint látod az oldal kutyákkal és cicákkal foglalkozik. Az oldal 2007-ben nyitotta meg a kapuit, akkor még csak kutyásként. De rá vagy 1,5 évre úgy döntöttem hogy átalakítom cicássá is. Így már 2 témával működtünk. : ) Azóta nagyon sok dolog történt, énis nagyon sokat fejlődtem, mind dizájn és honlapépítés terén is. Az oldal történetében csak egy nagyobb szünet volt, az sem amiatt hogy be akarnám zárni vagy ilyesmi. De hát te is láthatod, még ITT vagyok. :) De nemis húzom tovább az időt, merülj el a kutyák és a cicák csodás világában. Rebii Több??Cserék
Szép és igényes honlapok. : ) Jelizhetsz,de Én választok! 21/4
Uszkár kutyafajta
Franciák tenyésztették ki, bár meglehet, hogy nekünk is van némi közünk hozzá, hiszen a XVII-XVIII. századbeli német források "magyar vízikutyaként" említik a "pudelt". Az egyik legértelmesebb, igen ügyes, nagy munkakedvű, kedves, tanulékony és szolgálatkész fajta. Régen főleg vízi vadászatokon használták, ma, ha dolgozik, többnyire a cirkuszi kutyaszámok sztárja. Világszerte elterjedt, kedvtelésből tartják. Szőrét a jellegzetes pudli formára nyírják. Fehér, fekete vagy barna színben tenyésztik, de van ezüstuszkár is. A foltosság küllemi hiba. Nagysága szerint négy változatát: nagy, közép, kis és törpe uszkárt tartanak nyilván.
törpe, standard és toy uszkár
Milyen uszkárméretek vannak?
óriás uszkár (45-62 cm),
közép uszkár (35-45 cm),
törpe uszkár (28-35 cm)
toy uszkár (28 cm alatt, 25 cm az ideális).
Színváltozatok
Hatféle színváltozatban jelenhet meg a kiállításokon: fekete, fehér, barna, ezüstszürke, apricot, vörös, de természetesen számos más színben is tenyésztik. Ezek a színek más formában vannak regisztrálva, egyes klubok kiállításain címeket is szerezhetnek. Az FCI még nem fogadja el a következő színeket: harlekin (fehér alapon fekete foltokkal), parti (fehér alapon egyéb színű foltos), black and tan (fekete-cservörös), phantom (tan mintázat más színekkel), továbbá kék, krém, café au lait, silver beige, sable (coboly) és brindle (csíkos).
Hogyan tanítsd trükkökre az uszkárt?
Az uszkárt plüssfigurákra emlékeztető formája, csillogó gombszeme népszerűvé teszi, de kényes, az időjárás változásaira igen érzékeny, kimondottan luxusállat. Mindemelett jól idomítható, szolgálatkész, szinte mindent megtanul, ami csak megkívánható egy kutyától.